Jdi na obsah Jdi na menu
 


Perly Jiřího Šulce
                

"Jsem zahrádkář, milovník hudby a turista. Mám rád práci na zahradě, pěstuju hlavně ovocné a okrasné stromy, zkouším pěstovat víno. Hudbou se obklopím, když mi je těžko na duši. A také miluju víno, hlavně to z vinic tohoto kraje." (29. srpna 2004, "Lifestylová anketa s lídrem")

"Narodil jsem se ve znamení raka, ve znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Do vínku jsem dostal také schopnost nadchnout se pro věc. Nemyslím si, že mne horoskopy ovládají, ale některé charakteristiky prostě sedí: citlivost, cit pro kvalitu a poctivost, neschopnost dělat podrazy a spekulovat." (tamtéž)

"Dostal jsem v životě mnoho rad a těžko vyberu jednu jedinou, tu nejcennější. Ale asi nejvíc se řídím prostými radami své maminky - říkala: Jirko, nebuď křivák jako ostatní politici a neslibuj, co nemůžeš splnit. Myslím, že na mne se maminka i voliči mohou spolehnout." (tamtéž)

"Dobudování dálnice D8 se blíží velmi pomalu, daleko pomaleji než bychom si přáli. Vinu na tom ale nedávejte Ústeckému kraji, zdržení si vymohly iniciativy "ekologických" sdružení a bohužel i představitelé našeho státu. Stavební rozhodnutí k dálnici jsou neustále napadána a jejich vyřízení zatěžuje nadměrná byrokracie. Obstrukce ekologů vůči dálnici trvají od roku 1995 a jejich námitky jako neoprávněné v nedávné době odmítla i Evropská komise. V minulosti jsem měl vůči některým projektům předkládaným Ředitelstvím silnic a dálnic ČR určité pochybnosti, zejména ve vztahu k ekologii. Jak se ale ukázalo, stavebníci si počínají v nejlepším souladu s evropskou environmentální legislativou." (23. září 2004, www.jirisulc.cz, poznámka authora: není-li dále uvedeno jinak, je citováno právě z osobních stránek J. Šulce)

"To, že se do záležitostí našeho kraje vměšují lidé, kteří tu nebydlí, se mi pochopitelně nelíbí. Za měsíc se staneme součástí Schengenského prostoru a já doufám, že nebude docházet k tomu, že někdo dejme tomu z portugalského Porta bude mluvit do toho, kudy u nás povede třeba obchvat Teplic." (16.11.2007, MF plus)

"O ekologických teroristech nemá moc cenu psát, protože se stále jasněji ukazuje, že je to spolek, který lidem prostě škodí!" (30.09.2008)

"Do voleb jsem si vzal, už po čtvrté kandiduji, 'Bez komunistů u politické moci'. To je mým cílem už zhruba 10 let. 10 let se potýkám s komunisty, již třikrát, i když měli víc procent než Občanská demokratická strana, třikrát jsem je nepustil do žádné rady na radnici, ani na hejtmanství.Nicméně přes noc dneska mi vrtal takový červík v hlavě. Schválně si odpovězme otázku, jaký je rozdíl mezi marxistou-leninistou, který myslí a jedná jako marxista-leninista a jmenuje se komunista, a mezi marxistou-leninistou, který myslí a jedná jako marxista-leninista a jmenuje se socialista." (4. října 2004, Praha, http://www.ods.cz/knihovna/projev.php?ID=331)

"ČSSD se již bohužel podařilo vymazat z politické mapy naší republiky skoro všechny politické strany napravo od středu. Možná, že teď chystá frontální útok na Občanskou demokratickou stranu a za každou cenu se ji snaží dehonestovat. A proto se raději spojí i s čertem, tedy s komunisty. Grossova státní policie ukázala přece jasně v poslední době, jestli v druhé polovině devadesátých let Zeman, jeho předchůdce, varoval před vznikem policejního státu, dnes už můžeme konstatovat naprostý totální úspěch, policejní stát byl vybudován. Byl vybudován a padesátá léta se vrací. Stačí nám k tomu pár příkladů. Slovo "podnikatel" je synonymem zla, tak jak to v padesátých letech, správně připomněl Vlasta Tlustý, byl kulag. Slovo "znárodnění" je na pořadu jednání Sněmovny. Přijdou snad na řadu monstrprocesy tak jako jsme je viděli v padesátých letech s Miladou Horákovou? Měli bychom se nad tím zamyslet." (tamtéž)

"Dvojnásobná nezaměstnanost. Nemožnost sehnat práci nejen v Česku, ale i ve slibované Evropské unii. Neschopnost, neschopnost do slova a do písmene, čerpat prostředky Evropské unie. To jsou všechno výsledky socialistické vlády. A opravdu musím znova připomenou totalitní padesátá léta, někdy možná třicátá léta minulého století, možná i starověký Řím. Když nebylo co do úst, tak se národu předhodila nějaká oběť. Jakákoliv. A národ si na tom smlsnul. Jaké přijdou ještě na řadu oběti další? Asi můžeme všichni tušit. Hajme proto se vší silou demokracii, demokratické tradice nebo křesťansko demokratické tradice střední Evropy. Dejme střední Evropě šanci na slušný život. Modrou šanci. A červenou kartu nechť vystaví voliči lhářům a manipulátorům. (...) Nedovolme, aby komunisté se socialisty zničili tuto zem podruhé.
Jak lvové bijme o mříže, jak lvové v kleci socialismu jatí. My vyhrajeme, my vyhrajem!" (tamtéž)

"Všichni si dobře pamatují, kam až naši zem dovedl čtyřicetiletý socialistický experiment. A nejstrašnější je, kolik jeho prvků se začalo vracet právě v posledních sedmi letech vlády ČSSD, přičemž tento trend pořád víc a víc sílí. Krátkozraké populistické kroky socialistů naši zemi obrovským způsobem škodí a to, co je špatné pro celou republiku, projevuje se ještě mnohem hůř právě ve strukturálně postiženém Ústeckém kraji.
Počty jsou totiž naprosto jasné. Za dobu vlády ČSSD se zdvojnásobila nezaměstnanost a dvakrát se zvýšil státní dluh. Pokračuje nesmyslná, neadresná a tedy rozhazovačná sociální politika, skrytý boj proti podnikatelům a zaměstnavatelům, celkové daňové zatížení ve spojení s novým Zákoníkem práce odhání zahraniční investory." (MF DNES, 10.10.2005)

"Když v této souvislosti připomeneme, že v Ústeckém kraji je nejvyšší nezaměstnanost, žije tu nejvyšší procento lidí, kteří jsou odkázáni na sociální pomoc státu, kteří mají také nejvíce poškozené zdraví a čerpají nejvíce péče. Když přidáme stále klesající porodnost a zároveň sílící příliv slovenských Romů, které náš sociální systém vítá se štědrou náručí, je to právě důkaz tvrzení, že pokud třeba v Praze vliv socialistické vlády nemá takové dopady, u nás jsou jeho důsledky přímo katastrofické." (tamtéž)

"Proto si myslím, že by volby nejen v Ústeckém kraji měla vyhrát ODS, která nechce zvyšovat dluhy a investovat do spotřeby. ODS chce pro lidi svobodu, která musí být spojena s odpovědností každého. Bude to znamenat začátek velice nelehkého období, plného těžké práce. Troufám si ale tvrdit, že pokud by měla opět zvítězit levice, pro kraj a celou zem by to bylo skutečně smrtící." (tamtéž)

"Rovná daň ve zjednodušené interpretaci novinářů a politologů, kteří možná ani materiál Vlasty Tlustého pořádně nečetli, je samo o sobě obrovské téma. Správně se má říkat rovná procentní sazba daně. Nebo lépe: spravedlivá daň na rozdíl od daně nespravedlivé, tedy nerovné, která tu dnes prokazatelně je. Významné snížení složené daňové kvóty je to jediné, co může skutečně nastartovat ekonomiku. Přilákat investory, dát lidem práci, oživit rozvoj strukturálně postižených regionů jako je ten náš. Ruku v ruce s tím jde několik dalších témat. Bezpečnost, rozvoj dopravní infrastruktury, penzijní reforma, snižování státního dirigismu a tedy prostoru pro korupci.  Vždycky totiž zazní otázka, jestli si myslíme, že lidé nechtějí, aby se o ně staral stát. A ona má znít jinak. Jestli lidé chtějí, aby se jim stát do všeho motal, aby je připravoval o jejich peníze, které jim bude po kouskách milostivě přerozdělovat, aby se jich mezitím většina poztrácela v úřednických či politických kapsách. Zase jedna citace: Socialista je totiž člověk, který Vám dá peníze v nouzi, do které byste se nikdy nedostali, kdyby vám je předtím nesebral. Co k tomu lze dodávat?" (18. listopadu 2005)

"Nevěřím zároveň tomu, že pan prezident by se jakkoli zpronevěřil svému předsevzetí snažit se o nadstranickost. Zároveň ani nevěřím, že by lidem říkal – Nevolte ODS. Je koneckonců čestným předsedou. On je velice moudrý a vzdělaný. Předpokládá to i u všech ostatních okolo sebe a tak je přesvědčen, že často stačí doporučení pouze naznačit. Ale myslím, že i v naznačování bude, na rozdíl od jiných našich politiků, vždy decentní, kultivovaný a diplomatický. To jsou mimochodem atributy, které z naší vrcholové politiky bohužel skoro úplně (tamtéž)

"Před dvěmi lety si Dopravní podnik Ústeckého kraje (DPÚK) vzal naše občany jako rukojmí. Cílem monopolního autobusového dopravce bylo získat z rozpočtu Ústeckého kraje za rok dalších více než 130 milionů Kč. Naše otázky v té době zněly: Můžeme bez konkrétních důvodů vyplatit z rozpočtu kraje soukromému podnikatelskému subjektu stovky milionů korun? Můžeme vzít tyto peníze z položek určených na zdravotnictví, školství či sociální služby? Můžeme se vůbec nechat takto vydírat? Můžeme pro zajištění autobusové dopravy porušit zákon? Na všechny tyto otázky jsme si museli odpovědět NE. Shodli jsme se, že těm, kteří zneužívají své pozice a berou si pro prosazení svých neoprávněných cílů rukojmí, prostě nemůžeme ustupovat. Rada kraje a následně i zastupitelstvo jednoznačně schválily vypovězení smlouvy s Dopravním podnikem Ústeckého kraje. Dnes je naprosto jasné, že rozhodnutí kraje bylo správné, a to přesto, že DPÚK vyplnil své hrozby, zastavil dopravu a cestující ponechal na zastávkách svému osudu. Občanům našeho kraje patří mé uznání, že situaci pochopili a zvládli." (Haló noviny, 01.08.2008)

"Já si myslím, že ty autobusy nejezdily kvůli úplně jiným věcem, ne kvůli hejtmanovi. Já nemůžu prostě přechodit to, ono to není o 300 miliónech, já jsem to počítal, ono je to 925 miliónů, které bysme této firmě až do roku 2011 vyplatili. 925 miliónů, to je, to jsou peníze, které by znamenaly zavřít několik nemocnic, ústavů, penzionů atd. atd. Takže my chráníme zájmy našich občanů. A že holt soukromá firma nedostala 900 miliónů, nedostane je. Já si myslím, že blaho občanů je mi bližší." (TV Prima, 10.09.2006)

"Krize v autobusové dopravě - zaviněná DPÚK - neudělala Ústeckému kraji dobrou reklamu. Je ale již minulostí a v blízké budoucnosti nabídneme v našem regionu přehlednou, fungující, komfortní, dostupnou a přitom nepředraženou dopravu, využívající autobusů i železnice. Konečně máme možnost zavést v kraji dopravu takovou, jakou si jeho občané za nemalé odváděné daně zaslouží, kdy čisté autobusy - a v blízké budoucnosti snad i vlaky - budou v pravidelných časech a podle potřeb přepravovat cestující za prací nebo děti do škol." (Euro, 07.01.2008)

"To že pan Paroubek opět jezdí po kraji neznamená, že problematice, kterou v našem regionu řešíme, rozumí. Ono je to právě naopak. Činy a nikoli slova ukazují, že na rozdíl od Jiřího Paroubka na zákony nekašlu, a dokonce je na rozdíl od něho znám a ctím." (Česká média, 27.09.2006)

"Dnešek prokázal, že Jiří Paroubek dokonce nezná ani základy našeho ústavního práva. Jinak by totiž v době svého premiérství tak vehementně neprosazoval zákon paskvil, označovaný jako zákon o veřejných neziskových ústavních zdravotnických zařízeních, jehož podstatnou část dnes ústavní soud na podnět rozumných členů našeho parlamentu zrušil jako proti ústavní. Jiří Paroubek jako premiér tedy prosazoval protiústavní zákon, zřejmě se domnívá, že pro něho a jeho nohsledy neplatí. Politici, kteří nectí ústavu ale podle mého názoru nemají na České politické scéně místo. Složte svůj poslanecký mandát pane Paroubku, na české politické scéně prostě nemáte místo!" (tamtéž)

"Skutečně, nemám slov! Ať si MfD vyzkouší své břitké psací pero před rodinami obětí nehod na silnicích I/8 mezi Lovosicemi a Teplicemi nebo I/30 v úseku Ústí nad Labem - Lovosice. Od počátku roku 2005 tam při 623 dopravních nehodách zahynulo 10 lidí, 25 jich bylo těžce zraněno. Ať se podívají do očí pozůstalým a vysvětlí jim, že nyní, když příval dopravy kvůli zprovoznění dálnice zesílil, bude na těchto silnicích bezpečněji, když se domnívají, že nemám pravdu!" (MF DNES, 09.01.2007)

"Na závěk k Vašemu varování, že mi to voliči sečtou. Ano, souhlasím s tím. Když si voliči vyberou politiky, kteří nepůjdou do problémů, nebudou je řešit, budou provádět jen samá přívětivá opatření, vše problematické zametou pod koberec, budou výhradně činit jen poulární a líbivé kroky - je to svobobná volba. Já však šel dělat politiku s nějakým cílem, vizí, myšlenkou, modernizací, racionalizací a změnou našeho zapšklého čecháčkovství ještě z dob C.K. monarchie. Ode mne nic jiného nechtějte. Vím,že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Inu trestejte, ale věřte, že nepotrestáte mne, ale především sebe." (15. prosince 2007)

"Nemáte pravdu v tom, že bych byl já osobně tím kdo chce ničit přírodu, či zavírat železnice. Co se týče železnic, jsem prostě nucen respektovat zákony Evropské unie i České republiky. A ty prostě podporují a upřednostňují po desetiletí lobby silniční dopravy před železniční." (27. ledna 2008)

"Je pravda, že jsme na tom stále o něco hůř než ostatní oblasti republiky. Ale už dávno nepatříme mezi nejšpinavější místa planety, jako tomu bylo na konci osmdesátých let." (Hospodářské noviny, 29.04.2008)

"Chceme řešit kvalitu života všech našich občanů. V první řadě chceme zlepšit vzduch, který dýcháme a v kterém je několikanásobně více kysličníků dusíku a síry než je průměr v ČR. Proto nepřipustíme výstavbu žádných nových, byť nejmodernějších zdrojů znečištění bez odstavení jiných zdrojů. Proto budeme chtít ještě dále ponížit krajské takzvané emisní stropy znečištění. Za takřka jedinou přijatelnou možnost zásadně pomoci zatíženým Severním Čechám považujeme dostavbu jaderné elektrárny Temelín, kterou budeme podporovat! Budeme chtít dále rekultivovat a revitalitovat další stovky hektarů země zničené za socialismu brutální těžbou." (Deník, 09.08.2008)

"S těmi lemply a ulejváky máte úplnou pravdu. Ještě před čtyřmi lety bylo v kraji 85000 nezaměstnaných a jen několik stovek pracovních příležitostí a to ještě ve specializovaných profesích. Věnovali jsme se tomuto problému a dnes je tu asi 47000 nezaměstnaných, práci pro další dvě tisícovky lidí máme připravenu na naší průmyslové zoně Triangle u Žatce a další 2000 volných míst nabízí úřady práce. Ale světe div se. Nejsou lidi. Nejsou normální zedníci, svářeči, nástrojáři, obkladači, řidiči autobusů a nákladních automobilů. Je to tak opravdu? Není! Jen se spoustě šibalů vyplatí obelstít a zneužít měkký sociální systém, pobírat slušné peníze a k tomu si něco vydělat na černo, nebo si něco nakrást. A mnohdy mají takovíto šibalové větší příjmy a zejména životní úroveň, než ti, co chodí poctivě do práce. Jako pobiratelé dávek totiž neplatí spoustu dalších běžných poplatků, které musíme platit my všichni ostatní: poplatky u lékaře, či v nemocnici, poplatky za děti v mateřské školce, či škole, náklady na učebnice, oblečení pro děti, nájem atd atd. Myslíte, že to je normální? Musím vás upozornit, že ani v Evropě ne! Proto k nám do kraje míří tsícovky takových lidí nejen z Prahy, ale i z celého Slovenska, kde jich je dost a kde předchozí vlády v této oblasti trochu udělaly pořádek, takže se jim tam již tak pohodlně nežije. Tady dostanou nemalé peníze na ruku, k tomu byt s teplem a teplou vodou a další sociální úplatky. U nás však udělat takový pořádek bude těžké. ODS i ostatní koaliční partneři jsou v menšině 99 poslanců a dvou Paroubkem vyštvaných a přeběhlých sociálních demokratů. Nemůžeme čekat razantní opatření. Sociální demokraté a komunisté, ti už zcela určitě ne! Vždyť na uplácení svých voličů bohatými sociálními dávkami mají založen celý svůj volební úspěch a byznys! To, že  zadlužili Českou republiku stovkami miliard dluhů za každý rok svého vládnutí, je jim přece úplně jedno, hlavně aby jejich voliči mohli ležet doma bez práce, koukali pěkně na televizi, jak jim pan Paroubek slibuje další a další výhody." (27. ledna 2008)

"Pro peníze se chodí do práce, na úřad se chodí pouze pro podporu a tu dostanete. Působí opravdu trochu divně, když někdo, kdo je výhradně závislý na pomoci státu, přesněji ostatních lidí, kteří platí daně, chce diktovat jakou formou chce dostávat peníze... A jestli chcete opravdu pracovat, dnes je práce opravdu dost, klidně Vám s tím pomůžeme. Viz biblické... je lepší naučit chudé chytat ryby, než je nasytit chlebem." (14.05.2008)

"Ti lidé totiž leží doma a pošťák jim každý měsíc přinese 10, 20, 30 tisíc podle počtu dětí. My chceme toho člověka pozvat na úřad, vybrat mu podle zdravotního stavu profesi a on dostane do ruky možnost práce. Všechno to je postavené na jednom zásadním hesle: Pro pomoc se chodí na úřad, pro peníze musíte do práce. I tam vám ale pomůžeme, práci vám seženeme." (MF DNES, 09.06.2008)

"Bude další fáze, přibude čipová karta, kde bude sledováno, co si ti lidé koupili za dávky, že to nebude alkohol nebo toluen, ale opravdu jen jídlo a školní a základní hygienické pomůcky. Sociální dávky se díky kartě také mohou drobit po kouskách, karta umožňuje postupné uvolňování peněz, protože mnozí sociálně slabí hned peníze utratí. Když jsem o tom před rokem přesvědčoval ministra Nečase, tak se mu to nelíbilo. Teď, co tu byl na kontrole, se mu to začíná líbit a slíbil mi, že se můj nápad pokusí prosadit do zákona tak, aby to platilo plošně." (tamtéž)

"My prostě potřebujeme takovou důvěru lidí, abychom v těchto věcech pokračovali, znova říkám, máme domluveno třeba s ministerstvem dopravy, že do tohoto kraje půjde na rozvoj dopravy 50 miliard, a pokud budeme v opozici, tak těžko mohu tuhle záležitost ovlivňovat. A zapomněli jsme na 800 milionů, které nám vláda pošle za emise a instalovaný výkon elektráren. To slíbila a to jsou věci, které musíme dotáhnout do konce. A k tomu potřebujeme důvěru od voličů. Jen silná krajská vláda si může něco pořádného v Praze vydupat." (tamtéž)

"Jsme ochotni jednat s kýmkoli, ale pro nás je omezení u komunistů. Koalice se také tvoří až po volbách, takže (...)Varianta může být tak jako před třemi lety, kdy byli domluveni komunisté se socialisty, a teprve v posledním přepočtu poslední důležitý hlas přepadl nám. Jinak jsme byli dávno v opozici. Ta provázanost levice je jasná a Paroubek to přece deklaruje, že na severu Čech potřebují svého hejtmana. Pokud tyto dvě strany budou mít nad 50 procent, tak jsme v opozici. My jsme tu jediná pravicová strana." (tamtéž)

"Když vidíte, jak se naši politici hádají mezi sebou a kopou hlubší a hlubší příkopy, tak si říkám, že nechápu ty, kteří šli do politiky, aby se rozdělovali. Já v politice od počátku potlačuji své osobní ego." (tamtéž)

"Přiznám se, mrazí mě v zádech. Ale ne tak, jak si asi myslíte Vy. Mrazí mě totiž vždycky, když někdo tak masivně používá populismus a hraje na ty nejnižší lidské pudy. Pokud jsem zatím měl možnost zaznamenat nějaké sdělení Severočechů, nebylo to absolutně o jakémkoli programu, nýbrž o negativismu, osočování a pomlouvání. To ale není politický a ani jiný program. To je jen snaha o uchvácení moci za každou cenu. Některé věci se ale koupit opravdu nedají. Spoléhám na to, že v Ústeckém kraji žijí sebevědomí lidé, kteří populistům na vějičku skákat nebudou a umí si tvořit vlastní názor na to, co vidí okolo sebe. Severočeši.cz jsou naprosto nesourodým sdružením, které nabízí nesourodou kandidátku většinou zahořklých a dosud neúspěšných lidí. Komunisté, lidovci, ambiciózní družstevníci a další, to všechno prostě nejsou osobnosti, ze kterých by měl jít strach. Hlavně absolutně není jasné, jak by chtěli náš kraj řídit. Pokud by to chtěli dělat stejně nekoncepčním a nehospodárným způsobem, jako dnes Mostečané Mostu řídí své město, pak ať nás ochraňují všichni svatí." (05.09.2008)

"K Severočechům.cz už jsem se vyjadřoval několikrát. Těší mne, že jsem se nemýlil v odhadu. Řekl jsem totiž, že sebevědomé lidi, kteří si umí vytvářet vlastní názory na dění okolo sebe, jakýkoli populismus oslovit nemůže." (25.09.2008)

"Žádná kauza Rybenor, tedy tzv. ožebračení, kromě výlevů reportérů ČT, neexistuje. Stejně jako neexistují žádná obvinění, žádné soudy, žádné prokázané zločiny. Podobnou tzv. kauzu Poklad na Kamencovém jezeře, na základě oprávněné stížnosti města Chomutov,označila po přešetření Rada České televize za jednostrannou, nevyváženou a porušující Kodex České televize. Mimochodem obě tzv. kauzy "vyrobili" stejní redaktoři. Jen čirou náhodu, pravděpodobně nedopatřením, obě tzv. kauzy omílají pořád dokola, jako svou jedinou a zásadní část svého volebního programu, naši severočeši. Jejich jediným programem je zášť, zloba, nenávist a negativismus. Řešením problémů pro dav je po označení nepřítele, jeho dehonestace, poté následná a veřejná likvidace. Jestli Vám to něco připomíná z naší nedávné, velmi černé historie, tak podobnost není čistě náhodná. Symptomy jsou naprosto shodné." (16.10.2008)

"Ať se každý podívá na pana Zelenku v jeho předvolebním klipu. Existuje podobnost s určitou postavou v historii evropských národů a s tím, co se tehdy odehrávalo zejména tady v našem kraji." (MF DNES, 20.10.2008)

"Považuji to za zrůdný čin, když, vy se zástupci Německa, vezmete do ruky pilu a odřežete hraniční sloup se znakem české státnosti. Za to byste se měla vy omluvit všem občanům tohoto kraje a České republiky. Naposledy se takto chovali sudeťáci v roce 1938, kdy se bouraly české hranice. (...) To se nestydíte, tady něco říkat! Vy se vzdejte mandátu a v životě už nelezte na veřejnost, protože na to nemáte morální právo." (ke kolegyni Jeníčkové v březnu 2008, na jednání mosteckého zastupitelstva, v podobném duchu je i tenhle Šulcův příspěvek)

"Pane Zelenko, nebojím se ani vás, ani vašich sto milionů. Neposílejte místo vás paní doktorku Jeníčkovou, postavte se mi jako chlap vy! Je to trapný!" (tamtéž)

"Jsem v politice od roku 1992 a myslím, že jsem si postavil dost vysoké laťky a cíle. Většinu se mi povedlo dosáhnout, ale ten hnus, co vidím v Praze v poslaneckých lavicích, tak tam jsem snad ještě nedospěl. Do důchodu nepůjdu a v Europarlamentu je to ještě horší než v té Praze. Už mě ale stokrát napadala myšlenka, že se vrátím ke své původní profesi. Naposledy když jsem byl na kontrole naší stavby litoměřického mostu. Vadí mi, že nesedím na té stavbě, protože vidět, jak z levého břehu roste oblouk, který váží několik set tisíc tun a ono to nespadne, je naprosto úžasné. Viděli jste to, pánové? Tak se tam běžte podívat." (MF DNES, 14.10. 2008)

"A pokud jde o poplatky, tak ty se řeší v Praze. Když poslanci ze sociální demokracie s odpadlíky z ODS prohlasují další okleštění, takže vlastně zbydou poplatky opět na tu jednu jedinou skupinu lidí, kteří platí daně, jsem pro jejich úplné zrušení. Poplatky přece platí lidé proto, aby všichni, byť drobně, přispívali bez ohledu na rasu, pohlaví, sociální postavení." (tamtéž)

"Mluví se o tom, že skupině nepřizpůsobivých obyvatel je potřeba pomáhat, snažit se je začleňovat do společnosti a já se ptám, jaký je po řadě let výsledek tohoto snažení, jak si poskytované pomoci tato skupina váží, co sama udělala, aby se začlenila a žila lépe." (zpravy.ods.cz, 01.10.2008, Jiří Šulc: V Ústeckém kraji se v příštím volebním období zaměříme na zneužívání dávek a chování nepřizpůsobivých občanů; o nevkusném bilbordu více zde)

" 'Makejte gadžové ať se máme líp,' přeloženo 'Vy, kteří poctivě pracujete, pracujte ještě víc, ať se my, kteří nepracujeme, máme líp', my je přecházet bez povšimnutí nebudeme. Nejde o žádný populismus ani laciné vtipy. Jde o vážnou věc, která reálně trápí nejenom občany Ústeckého kraje. Je potřeba se zbavit strachu otevírat tato citlivá témata. Naopak, je nutné začít je skutečně řešit tak, aby přinášela konkrétní a hmatatelné výsledky," (tamtéž)

"Ta ošklivá a pobuřující věta přeci vůbec není z mé hlavy. Já opravdu nejsem ten, kdo s tím začal, jen jsem na tento postoj určité skupiny lidí poukázal. V rychlosti: kraj hospodaří ročně s dvaceti miliardami korun. Devět miliard z toho představují všechny sociální a další dávky. Ze zbylých miliard musíme obhospodařit všechny naše školy, naše nemocnice, naše ústavy sociální péče, 4,5 tisíce kilometrů silnic, dopravní obslužnost a taky galerie, divadla a mnoho dalšího. A teď si představte, že podle sociologických a dalších průzkumů je z těch devíti miliard deset až třicet procent zneužíváno! Tedy místo toho, aby se z nich nakupovalo jídlo, šaty a školní pomůcky pro děti, končí v kasírtaškách výčepních, u dealerů drog a v hracích automatech!!! To jsou smutná fakta. Ročně bychom mohli ve prospěch obyvatel kraje utratit na všechny vyjmenované věci až o tři miliardy víc!" (30.09.2008)

"Podle slovníku populismus znamená úsilí o získání přízně bez ohledu na věc samu. V tomto případě jde o skutečnou podstatu. Mimochodem, obyvatelé domu v Luční ulici v Janově se snažili o získání přízně při řešení problému s nepřizpůsobivými občany. Marně. U mě přízeň našli. Pokud někdo z Prahy tvrdí, že jde o populismus, měl by se nejdříve přijet podívat na realitu a říct to přímo do očí lidem, kteří musí žít vedle nepřizpůsobivých občanů." (Ústecký deník, 27.09. 2008)

"Nemluvím o Romech, mluvím o nepřizpůsobivých. Nevidím důvod, proč by se ve společnosti nemělo začít veřejně diskutovat o tom, že v celé zemi mizí ze státního rozpočtu možná desítky miliard korun neoprávněně vyplácených sociálních dávek." (tamtéž)

"Kdyby se povedlo zamezit zneužívání dávek plošně, tak už by nikdo z extrémistů nemohl použít větu - Romové zneužívají dávky. Protože oni už by je zneužít nemohli. Zbylo by jen to, že dělají nepořádek na sídlišti. Ale to by policie zvládla. Pak už by extremisté neměli žádný argument." (MF DNES, 21.11.2008)

"Ano bohužel je to pravda - naše kampaň byla slušná, ale slabá. Negativistická propagandy vítězí a zvítězila (opět) na celé čáře...mám obavy, kam se to Česko hrne." (19.10.2008)

"Panu Paroubkovi se podařilo přesvědčit občany Česka, že krajské volby jsou o celostátních tématech. Nikoliv o tom, kde se udělal obchvat, kde se postavila nová nemocnice, že se snížila nezaměstnanost na polovinu. Je vidět, že na občany zabírá spíš negativní kampaň o třech slovech, než šestnáct stránek toho, co všechno jsme stihli udělat." (MF DNES, 20.10.2008)

"Lepší je lhát a slibovat nesplnitelné – to se davům líbí. Škoda, myslel jsem, že český národ po r. 1938, 1948, 1968 už ty kecy přestal vnímat jako pozitivum. Bohužel. Jiří (George) Orwell měl pravdu. Lidem je potřeba lhát a pak budou spokojení, že pane Němečku? To já ale opravdu nikdy nebudu! I jako dospělý muž budu hledat nová, neotřelá, moderní a progresivní řešení…. A zpátečníci ať si dřepí v zapr… prostředí. Smrádek ale hlavně teplíčko..." (20.10.2008)

"Jsem přesvědčen, že za těch osm let, co naše strana vedla Ústecký kraj, se podařil obrovský kus práce. Je mi líto, že občané při rozhodování o tom, koho budou volit, se místo výsledky naší práce v kraji řídili děním na celostátní politické scéně. Nezbývá než doufat, že nové vedení kraje bude v úspěšném trendu našeho kraje pokračovat. Za ODS mohu potvrdit, že budeme podporovat ty kroky, které povedou k dalšímu zlepšování života občanů Ústeckého kraje. Ať v oblasti životního prostředí, zdravotnictví, dopravy, vzdělávání, zaměstnanosti nebo zabránění zneužívání sociálních dávek." (21. října 2008)

"Svobodné volby jsme prohráli, protože jsme po náměstích agresivně zpívali, že Modrá je dobrá, kdežto ČSSD svou kampaní zcela upřímně a mírumilovně podvedla voliče, kterým to absolutně nedošlo!!! Nikoli já, ale vy byste se měl nad sebou zamyslet. Já se nad sebou zamýšlím (nakonec jako věřící člověk) denodenně již mnoho let. Mám rád náš kraj. Mám rád naše lidi. Nejsem plný nenávisti." (21.10.2008)

"Nezaměřil jsem se na nejslabší, jak říkáte vy. Ne! Jen na ty co se za slabé přetvařují. Nemám jako vy ani růžové, ani rudé brýle." (tamtéž)

"Bojím se imperiálního Ruska (je jedno, zda se jmenuje SSSR, nebo císařství, či jinak), bojím se militantního islámu, bojím se našich bolševiků, ať jsou v KSČM nebo ČSSD. Bojím se o své děti, že budou žít ve společnosti, kde se nic nebude nazývat pravým jménem, ve společnosti plné přetvářky a podvodů. Ve společnosti, kde se o jejich životě bude rozhodovat každý den a v každé podrobnosti na stranických sekretariátech. Nesvobody jsme si zažili již dost. Chci žít v normální demokratické (ne posttotalitní) svobobné a prosperující společnosti, kde se netrestá za názor a za úspěch." (tamtéž)
                        

A na závěr povolební Happy End

"Ano. Máme zájem s ní spolupracovat, našli jsme mnoho programových průsečíků. Jsme rádi, že sociální demokraté dospěli ke stejnému závěru jako my před čtyřmi lety, kdy jsme jim nabídli nejen jedno místo v radě, ale i dva uvolněné posty ve výborech." (o ČSSD, Právo, 13.11.2008)

"Nato se musíte zeptat kolegů sociálních demokratů. My jsme přišli na jednání s jednoduchými myšlenkami a názory. Nechceme jim bránit v plnění programových cílů, stejně jako oni nám nebránili v plnění programových cílů minulé čtyři roky. Jsme připraveni jim radit, pomáhat, protože nebyli u těch věcí, neví některé podstatné záležitosti nebo legislativní problematiku." (Deník, 03.11.2008)

"Myslím si, že je lepší, když na společných cílech politické subjekty nebo lidé spolupracují společně."
(tamtéž)

"Našemu kraji jsme pořídili kouzelné sedmimílové boty." (při loučení s funkcí hetmana, 26. 11. 2008; toho dne, konkrétně ve 20:14, jej v jeho funkci vystřídala Jana Vaňhová z ČSSD. Odstupující hejtman Jiří Šulc předal své nástupkyni prapor kraje. Jana Vaňhová poděkovala za zvolení a slíbila, že se zasadí o další rozvoj kraje. Na to se nově zvolená hejtmanka ujala vedení jednání zastupitelstva. O půl hodiny později byl Jiří Šluc zvolen do jedenáctičlenné Rady Ústeckého kraje, přiděleným resortem je dopravu a silniční hospodářství. Koalice ČSSD a ODS by měla spravovat Ústecký kraj po následující čtyři roky.)
           
           
 
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář